fbpx Dromy Vitamin C 200tbl. | Atos-dog - krmivá a chovateľské potreby
VŠETKY KATEGÓRIE

Dromy Vitamin C 200tbl.

14,00 €
Nie je skladom
Dodanie do 5 dní
Kód tovaru:
15422


Odporúčané produkty

Bližšie informácie

Doplnkové krmivo s vitamínom C vo forme postupného uvoľňovania,

obohatené o extrakt Ruže šípovej, ktorá je prirodzeným zdrojom vitamínov: C, A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, E; minerálov: draslík, horčík, zinok, vápnik, železo, meď, fosfor; a ďalších nevyhnutných bioflavonoidov, ktoré v prírode vitamín C sprevádzajú a zvyšujú jeho účinok.

Potreba vitamínu C v organizme výrazne stúpa pri zvýšenej námahe, ako sú pooperačné a posttraumatické stavy, infekčné ochorenia, respiračné ochorenia, alergické prejavy, stresové situácie pri presunoch, u starších jedincov s chronickými infekciami a zníženou imunitou, vakcinácia.

Pri týchto stavoch sa potreba vitamínu C zvyšuje, organizmus veľmi obmedzene zaisťuje produkciu vitamínu C, ktorá počas 48 hodín výrazne klesá.

Vitamín C je nevyhnutný pre množstvo dôležitých metabolických dejov v organizme, najmä pre obranyschopnosť organizmu proti bakteriálnym a vírusovým infekciám.

Je nevyhnutný pre syntézu kolagénu v spojivových tkanivách, resorpciu železa, hojenie poranených tkanív, premenu vitamínu D3 na kalcitriol, mineralizáciu kostí, syntézu hormónov kôry a drene nadobličiek, odolnosti pri stresových situáciách, rekonvalescencia z už prebiehajúceho ochorenia aj detoxikačné procesy.

Chráni pred voľnými radikálmi, ktoré vznikajú pri tvorbe energie a imunitných reakciách. Napomáha ďalším antioxidantom ako je vitamín E, návrat do svojej aktívnej formy.

Doplnkové krmivo pre kone a psy - zloženie: kyselina L askorbová, prášková celulóza, extrakt Rosa cannina.

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta - 1000 mg vitamínu C, extrakt ruže šípovej 10: 1 - 50 mg.

Pre kone s hmotnosťou 550-600 kg maximálne po dobu 10 dní:

5 tabliet denne.

Pre psa s hmotnosťou 15 - 20 kg maximálne po dobu 10 dní:

1 tableta denne.

Vakcinácia: 3 dni pred plánovanou vakcináciou, potom pokračovať 7 dní.

Pooperačné a posttraumatické stavy maximálne po dobu 10 dní.