fbpx 1,5 kg Yoggies Cat "Basic" granule lisované za studena pre mačky | Atos-dog - krmivá a chovateľské potreby
VŠETKY KATEGÓRIE

1,5 kg Yoggies Cat "Basic" granule lisované za studena pre mačky

9,00 €
Nie je skladom
Dodanie do 24 hodín
Kód tovaru:
15582


Bližšie informácie

Granule lisované za studena Yoggies Cat "Basic" určené predovšetkým pre mačky kŕmené mäsom. Je možné ale tiež Yoggies Cat “Basic” skvele používať ako sekundárne krmivo na dokrmovanie mačky, ktorá je kŕmená iba mäsom, alebo ako špičková príloha k čerstvému ​​mäsu.

Základom granúl je pomaly sušené surové jahňacie mäso, sleď, ovocie a bylinky. Proces lisovania za studena prebieha pri teplotách do 38 ° C, preto, aby sa dôležité prírodné živiny pri výrobe neničili. Je pridávaná aj morská riasa na podporu imunity a trávenia. Súčasťou granúl je aj rybí olej pre chuť aj ako zdroj esenciálnych mastných kyselín, elastickú a zdravú kožu aj srsť. Zdrojom energie sú ľahko stráviteľné zemiakové vločky a neoddeliteľnou súčasťou sú aj aminokyseliny ako napr. "taurín" pre podporu srdcovej činnosti, zraku i ďalších dôležitých životných funkcií mačiek. V Yoggies granuliach pre mačky naopak nenadajte obilie, chémiu, sóju ani žiadne lákadlá a konzervanty.

Mačky sú výhradnými mäsožravcami, preto by mali byť kŕmené surovým mäsom. Vyžadujú menšie porcie koristi niekoľkokrát za deň. Čo ale robiť, keď sme napríklad po celý deň mimo domova? Kde potom vziať istotu, že nami pripravená porcia krmiva pre našu „šelmu“ je dokonale vyvážená, že v nej nič z dôležitých potravinových zložiek nechýba? Granule lisované za studena Yoggies Cat “Basic” ponúkajú výbornú možnosť, ako vášmu izbovému tigríkovi zaistiť vyvážený a pestrý jedálniček napríklad s doplnením o surové mäso.

Granule sú odporúčané ako prvá a najdiétnejšia forma každodenného mačacieho jedálnička vhodné pre choré, kastrované aj nekastrované mačky. 

 

Zloženie:
Jahňacie mäso sušené mleté ​​16%
Mäso a vnútornosti zveriny 15%
Zemiakové vločky 15 %
Sleď sušený 9%
Rybí olej
Želatína
Sušené morské riasy
Zmes zeleniny (čakanka, pastier, koreň petržlenu…) 4,5 %
Bylinky (fenykel, púpava, harmanček, tymián, malina, horec) 3%
Sušené čučoriedky
Repné rezne, sušené, mleté
Sušená rašelina 2%
Yucca Schidigera, sušená, mletá
Zmes laktobacilov na podporu imunity

Analytické a stopové prvky:
Hrubý proteín 29,0 %
Hrubý tuk 9,9%
Hrubá vláknina 5,0%
Hrubý popol 5,5%
Calcium 1,42%
Fosfor 1,1%
Horčík - 0,08%
Mangán – 48 mg
Meď – 10 mg
Zinok – 65 mg
Jód – 1,6 mg

Vitamíny a stopové prvky na 100g:
Vitamín A – 11.100 iE
Vitamín D3 – 1.150 iE
Vitamín E – 190 mg
Vitamín B1 – 3,9 mg
Vitamín B2 – 7,6 mg
Vitamín B6 – 4,6 mg
Vitamín B12 – 47 µg
Biotín (vit.D) – 249 µg
Kyselina listová – 0,4 mg
Taurín - 0,19 g
Niacín – 24,0 mg
Vitamín C – 135 mg
Kyselina pantoténová – 7,6 mg
Cholínchlorid – 1.590 mg
Mangán – 48 mg
Meď – 10 mg
Zinok – 63 mg
Jód – 1,5 mg

Skladovanie:
Skladujte predovšetkým v suchu na chladnejšom mieste. Neuzatvárať dlhodobo do vzduchotesných nádob. 

 

Ako kŕmiť mačku, kŕmne dávky, voda
Vašu dospelú mačku je možné kŕmiť 1-3x denne zo stále čistej misky, v pravidelných intervaloch, rovnakou dávkou krmiva a s dostatkom čerstvej vody v čistej miske. Ak si neviete rady, skúsený veterinár býva vždy zdrojom informácií o zdraví a celkovom stave vašej mačky. Niektorí chovatelia kŕmia svoju mačku tak, že tá má v miske stále svoj prídel a kŕmi sa “sama” kedy chce. Aj toto je jeden spôsob kŕmenia mačiek.

Odporúčaná kŕmna dávka/deň pre dospelú mačku:

2 – 3 kg: 45 – 55 g
3 – 5 kg: 55 – 80 g
5 – 8 kg: 80 – 100 g
Dva tipy na zdravé kŕmenie bez chémie pre Vašich mačacích predátorov:
Tip 1: Yoggies Cat “Basic” môžu byť používané ako plnohodnotné diétnejšie každodenné krmivo pre mačky (preto aj Cat “Basic”). Keďže je vaša mačka predátor a mäsožravec, odporúčame aj napriek tomu spestriť občas jej jedálniček surovým mäsom – napríklad kuracími srdiečkami, ktoré obsahujú z mäsa najväčšie množstvo taurínu.
Tip 2: Kŕmte svoju mačku 1-2x denne trochou surového mäsa. Vedľa do čistej misky môžete dávať pre "dojedanie sa" Yoggies Cat "Basic" tak, aby mala stále čerstvé granulky vo svojej čistej miske.
Tip 3: K Yoggies Cat “Basic” primiešajte nadrobno nakrájané, surové kuracie srdiečka. Spojíte tak chute a vône v neodolateľnú a zdravú pochúťku na ktorej si vaša mačka skvele pochutí a dostane od vás vyvážené krmivo s dostatkom potrebného Taurinu aj vyváženým obsahom všetkých dôležitých živín.